Oferujemy pompy ciepła jako niezawodne i tanie w eksploatacji źródło ogrzewania budynków. Jesteśmy przedstawicielem i dystrybutorem firmy wykonawczej Arcon z Chrzanowa, która od blisko 20 lat zajmuje się kompleksową obsługą w zakresie instalacji pomp, od projektu po wykonawstwo.

Dzięki zastosowaniu pomp firmy IVT, umożliwiających uzyskanie temperatury zasilania na poziomie 65 stopni Celsjusza, nie jest konieczne montowanie specjalnych instalacji centralnego ogrzewania. Znajdujące się w naszej ofercie pompy ciepła IVT z serii Greenline, dzięki obecności doskonałej technicznie sprężarki spiralnej Mitsubishi Electric, pracują cicho i bezawaryjnie (można zamontować je np. w pralni lub suszarni).

Szwedzka firma IVT jest liderem nowatorskich rozwiązań w pompach ciepła. IVT istnieje od 1968 roku, a pierwsza pompa ciepła powstała w 1971 roku. Od tego czasu IVT sukcesywnie rozwija technologie stosowane w swoich urządzeniach.

Pompy ciepła są jednym z najbardziej ekologicznych i opłacalnych technologii, jakie są dostępne w Europie i na świecie.

Wykorzystują energię pochodzącą z naturalnych źródeł (woda, grunt i powietrze), dzięki czemu można mówić o ich niesłychanej ekonomiczności. W pompach o niedużej mocy energia pobierana jest najczęściej z gruntu, przy zastosowaniu kolektorów gruntowych z wymiennikami układanymi poziomo lub pionowo, w zależności od powierzchni działki wolnej do zabudowy.

Jest to urządzenie wymuszające przepływ czynnika z obszaru o niższej temperaturze do miejsca, w którym panuje wyższa temperatura. Ponieważ proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła konieczne jest dostarczenie urządzeniom energii mechanicznej ( w pompach sprężarkowych) lub cieplnej (w pompach absorpcyjnych). Oprócz ogrzewania pomieszczeń pompy ciepła znajdują zastosowanie w budowie takich sprzętów, jak chłodziarki, zamrażarki i w pomieszczeniach przemysłowych (np. w chłodniach) oraz w przypadku klimatyzacji.

Rodzaje pomp ciepła:

  • gruntowe (głębinowe, powierzchniowe) – wykorzystują ciepło z gruntu; oferowane modele: IVT EQE/C, IVT HEE/C, IVT HEE/D, IVT D
  • powietrzne – wykorzystuje energię nagromadzoną w powietrzu; oferowane modele: IVT AIR, Panasonic Aquera
  • gazowe – zasilane gazem ziemnym lub LPG; oferowany model: ROBUR

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji.